بد دهنی متربی

سوالاتبد دهنی متربی
عمادالدین 9 ماه قبل

با سلام. تو گروه ما یه نفر هست که خیلی زود عصبانی میشه و بددهنی میکنه. خصوصیات دیگه اش خوبه ولی این ویژگی اش باعث شده گروه ما توش درگیری یه کم زیاد شده و خیلی فضای جذابی واسه بقیه بچه های گروه نیست. میترسم انگیزه بقیه بچه ها برای اومدن کم بشه چون گروه ما همه اش یه ساله که تشکیل شده. چه کاری باید انجام بدم؟

2 پاسخ
احسان بخش عضو سایت 9 ماه قبل

اگر ویژگی های دیگه اش خوب هست و فقط این ایراد را داره به نظرم یک وقت ویژه برای حل مشکل بددهنیش بذارید. در اینترنت و کتب روانشناسی راهکارهای خوبی برای درمان بددهنی و عصبانیت وجود داره که میتونید از اونها استفاده کنید. نکته دیگه اینکه میتونید همین مساله را به عنوان یک فرصت تلقی کنید و این مساله را در گروهتون مطرح کنید و از بچه ها بخواهید براش راهکار پیدا کنند.(البته واضح هست که نباید اسم اون فرد را بیارید و مساله را به طور عمومی مطرح کنید) در این صورت هم بچه ها همفکری کرده اند برای رفع مشکل و هم خودشان در حل مشکل کمک کرده اند چرا که بعضی از راهکارها به صورت گروهی اجرا میشه

misagheini عضو سایت 9 ماه قبل

سلام فکر می کنم یکی از راههای مناسب برای حل مشکلات اخلاقی افراد در گروه مواجهه خود افراد در گروه با فرد خاطی می باشد البته این کار کمی به مهارت مربی نیاز دارد یعنی مربی باید سعی کند واکنش بجه ها را بدون اینکه دستش پیدا باشد برانگیزاند. اینکار ممکن است حتی به درگیری بکشد اما مربی نباید واهمه داشته باشد طبیعتا برخی از افراد به او رجوع خواهد کرد او نباید خیلی دخالت نماید بیشتر باید تلاش کند افراد را به سمت برخورد منطقی هدایت کند ولی بار اصلی برخورد را به عهده خودشان بگذارد تا جائیکه فرد اصلی مراجعه نماید آن وقت مربی به راحتی میتواند او را در مسیر اصلاح همراهی نماید.

بستن
قالب وردپرس