راه بر

مانند یک مربی عمل کنید

مربّي کهنه‏ کارِ يک تيم ورزشي که بيرون يا نزديک ميدان ايستاده و دائم بازيکنانِ خودش را زير نظر دارد:
يکي خسته شده، او را از بازي بيرون مي‏ آورد؛ يکي بد بازي مي‏کند، يکي ناهماهنگ بازي مي‏کند – بازي شخصي و فردي مي‏کند – فوري اينها را اخراج مي‏کند و يکي ديگر را به جايشان مي‏فرستد؛ يکي هست که بازي‏ اش بد نيست، اما الان در ميدان به يک کار برجسته نياز است؛ لذا بازيکن ذخيره‏اي را که روي نيمکت نشسته، وارد ميدان مي ‏کند و مي‏ داند که او مي ‏تواند آن حرکت برجسته را بکند.

البته موارد بسيار کمي هم اتّفاق مي ‏افتد که بازيکن قبلاً از طرف مربّي تيم مقابل سبيلش چرب شده است – که در کشور ما الحمدلله چنين چيزي نبوده، اما در دنيا وجود داشته است – مربّي اين را هم فوراً مي ‏فهمد؛ چون پيداست که او بازي واقعي نمي ‏کند. مربّي با کسي رودربايستي ندارد؛ هيچ بازيکني هم از هيچ مربّي ‏اي گله ‏مند نمي ‏شود. مربّي اين ملاحظه را نمي‏ کند که اگر خواست فلان بازيکن را بيرون کند، او مي‏ گويد من هنوز مي‏ توانم بازي کنم؛ چرا نگذاشتي. اين حرفها وجود ندارد.

شما همين‏گونه به مديرانتان نگاه کنيد و تيمتان را زير نظر داشته باشيد. يکي خسته شده، يکي کار را بلد نيست، از يکي گاهي اشکالات بزرگي سر مي‏زند، يکي خوب است اما براي اين مرحله خوب نيست – يعني کار بزرگي که شما مي‏ خواهيد انجام دهيد، کار او نيست؛ يکي ديگر لازم است – فوراً تيم را عوض کنيد. البته هميشه ذخيره داشته باشيد.

من يک وقت به مسؤولان يک بخشي گفتم که وظيفه اوّل شما اين است که هر کدام براي خودتان يک جانشين يا تربيت کنيد، يا فکر کنيد و پيدا کنيد؛ چون اگر يک روز خداي نکرده در راه، پاي شما وارد چاله ‏اي شد و شکست، کار ما لنگ نماند. بعضي کسان اين کار را نمي‏ کنند تا مبادا براي خودشان هوو درست شود! غافل از اين‏که اگر قرار شد هوو درست شود، يکي از موجبات آن همين است که آدم نتوانسته اين کار را بکند. پس افراد ذخيره داشته باشيد و آنها را روي نيمکت بنشانيد. اگر ديديد بازيکن تيم يک خرده کج و معوج حرکت مي‏کند، بلافاصله او را عوض کنيد. بايد دائم افراد خود را زير نظر نگه داريد.[1]


[1] بيانات در ديدار رئيس جمهور و اعضاي هيأت دولت 5/6/1380

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
قالب وردپرس