تربیت در تشکل

برنامه‌ریزی راهبردی، لازمه مجموعه تربیتی

کاربردهای برنامه‌ریزی راهبردی را بشناسیم.

قبلا از اهمیت برنامه‌ریزی کاربردی و انواع آن در مجموعه تربیتی آشنا شدیم، در این نوشتار برآنیم تا با کاربردهای آن آشنا شویم:

الف) تعیین مأموریت اصلی مجموعه

اولین وظیفه‌ در قسمت برنامه‌ریزی، تعیین مأموریت اصلی مجموعه است. مشخص کردن مأموریت اصلی به این علت مهم است که مجموعه باید تمامی فعالیت‌های خود را در جهت این مأموریت تنظیم کند و به فعالیت‌های خارج از موضوع نپردازد.

ب) ترسیم چشم‌انداز  و آینده‌نگری مناسب برای تداوم و توسعه فعالیت

ـ آینده‌نگری در فعالیت‌ها خصلت مدیران و مجموعه‌های بزرگ است. تصور آینده‌ مطلوب، کمک‌های فراوانی به انسان در مسیر حرکتی خود خواهد کرد؛ این تصور به افراد کمک می‌کند نظم فکری و فعالیتی پیدا کرده و تمامی فعالیت‌های خود را در راستای رسیدن به چشم‌انداز تنظیم کنند.

ـ  آینده‌نگری اولویت‌ها را مشخص می‌کند و برای رسیدن به آن  فعالیت‌هایی را در دستور کار قرار می‌دهد. تصور آینده‌ مطلوب، انگیزه‌ انسان را چند برابر کرده و به آن جهت می‌دهد؛ در نتیجه موجب مضاعف شدن توان و تلاش افراد برای رسیدن به هدف خواهد شد.

ـ آینده‌نگری به انسان کمک می‌کند تا از مشکلات و سختی‌ها نهراسد و در مواجهه با آن‌ها ضمن رویارویی عاقلانه، مستحکم و مقاوم به راه خود ادامه دهد.

ـ چشم‌انداز بیان‌گر نتایجی است که مجموعه، تحقق بخشیدن به آن را در دراز مدت هدف قرارداده است؛ به عبارت دیگر چشم‌انداز شامل “آنچه می‌خواهیم در آینده باشیم” است.

ـ چشم‌انداز بیانی صریح از سرنوشتی است که مجموعه باید به سوی آن سمت حرکت کند، آینده‌ای که برای مجموعه موفقیت‌آمیزتر و مطلوب‌تر از وضع فعلی آن خواهد بود.

حرف پایانی

مجموعه‌ تربیتی باید با توجه به دغدغه‌ای که در مورد نهادینه کردن اصل تربیت در کشور، استان و شهر خود دارد،  برای رسیدن به این نقطه چشم‌اندازی را تعیین کرده و در راستای رسیدن به آن برنامه‌ریزی بلندمدت انجام دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
قالب وردپرس