تربیت در تشکل

چگونه در مجموعه تربیتی برنامه‌ریزی کنیم؟

معرفی دو دسته برنامه‌ریزی در مجموعه‌های تربیتی

معمولا در هر سازمانی بین برنامه‌ریزی استراتژیک و عملیاتی تفاوت قائل می‌شوند؛ در این سازمان‌ها برنامه‌ریزی راهبردی به عهده مدیران عالی و برنامه‌ریزی عملیاتی به عهده مدیران میانی است.  تقسیم‌بندی در مجموعه‌های تربیتی:

از آنجا که در مجموعه تربیتی همین دو دسته (استراتژیک و عملیاتی) وجود دارد، باید مشخص شود که هر نوع برنامه‌ریزی توسط چه شخص یا اشخاصی صورت می‌پذیرد. به عنوان مثال می‌توان مسئولیت برنامه‌ریزی را بین مدیران و معاونان مختلف تقسیم کرد و هر یک متصدی برنامه‌ریزی قسمت خود باشند و یا در مورد همه یا برخی از این برنامه‌ها در شورای طرح و برنامه یا شورای معاونت‌های مجموعه تصمیم‌گیری شود.

اقسام برنامه‌ریزی در مجموعه تربیتی

الف) برنامه‌های استراتژیک  که شامل موارد زیر می‌شود:

ـ مأموریت اصلی مجموعه

ـ ترسیم چشم‌انداز مناسب برای تداوم و توسعه فعالیت و چیدن سیستمی برای رسیدن به آن

ـ تدوین نظام اهداف سازمانی و تربیتی مشخص

ـ مشخص کردن اصول و سیاست‌های سازمانی و تربیتی

ـ داشتن اساسنامه کامل و استاندارد

ب) برنامه‌های عملیاتی که شامل موارد زیر می‌شود:

ـ کیفیت و کمیت مخاطبان مجموعه

ـ برنامه‌ها و فعالیت‌های مربوط به مخاطبان

ـ توان عملیاتی لازم (مکان مناسب، امکانات، بودجه مناسب و اعتبار)

حرف پایانی

برنامه‌ریزی در مجموعه‌تربیتی نیاز به  برنامه‌ریزی دقیق و مناسبی دارد. برای رسیدن به برنامه مناسب، ابتدا باید نظام برنامه‌ریزی مناسبی وجود داشته باشد و دقیقا مشخص شود که هر نوع برنامه‌ریزی در سازمان به عهده چه شخص یا اشخاصی قرار دارد؟

برنامه‌‏ريزى ممكن است به عهده يك يا چند تن از متخصصان برنامه‌‏ريزى در ستاد باشد و يا به وسيله يك گروه ضربت صورت گرفته باشد و يا در سازمان‌‏هاى كوچك‌‏تر و برخى سازمان ‌هاى بزرگ و در حال رشد، مديران به طور شخصى مسؤوليت برنامه‌‏ريزى را به عهده بگيرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
قالب وردپرس