سبک تربیت

تشویق را چگونه به‌کار بگیریم؟

«تشویق» از عواملی است که می‌توان به‌وسیله آن روشی کارآمد در تربیت داشت، اما این سؤال مطرح است که روش به‌کارگیری آن به چه صورت است؟ در یک نگاه کلی، تشویق‌ها دو دسته‌اند:

الف) تشویق مستقیم

تشویق‌هایی که مربی یا والدین به‌طور مستقیم و بدون واسطه کودک را مخاطب قرار می‌دهند. بسیاری از تشویق‌های ما از این دست هستند. اکثر تشویق‌های مستقیم، به دو صورت زیر استفاده می‌شوند:

۱ـ مادی:

برخی از تشویق‌ها خارج از گفتار و حات‌های والدین و مربی و بیشتر از جنس مادی و رفاهی‌اند؛ مانند هدیه‌دادن، واگذار کردن مسئولیت، امکان استفاده از برنامه‌ها تفریحی و ….

۲ ـ معنوی:

ـ تشویق‌کلامی

از کلام و سخن به‌عنوان یک شیوه عام تشویقی می‌توان نام برد که به صورت‌های مختلف نظیر تحسین و تمجید، ابراز رضایت‌مندی، تشکر و … قابل استفاده است.

ـ تشویق‌ رفتاری

برخی تشویق‌ها مثل نگاه محبت‌آمیز، لبخند رضایت، تکان دادن سر و …از طریق حالت‌های مربی و پدر و مادر بروز می‌کند. در این روش‌ها نیازی به استفاده از کلام نیست؛ هرچند استفاده از کلام می‌تواند در بالا بردن اثر تشویق مؤثر باشد.

ب) تشویق غیرمستقیم

می‌توان از عامل تشویق به صورت غیرمستقیم استفاده کرد، مثلا پدر به‌جای اینکه مستقیما از کار کودک تقدیر کند، رضایت خودش را به مادر اعلام کرده و مادر این ابراز رضایت را به کودک انتقال دهد.

نکته دیگر اینکه می‌توان از روش تلفیقی در تشویق استفاده کرد و این تقسیم‌بندی (مستقیم و غیرمستقیم) به این معنا نیست که این دو روش کاملا از هم جدا هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
قالب وردپرس